Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu  3 lipca 2021 roku wystartowała IV edycja Rowerowego Ultramaratonu Wisła 1200.

Ponad 400 uczestników bierze udział w rajdzie, który rozpoczął się u źródła Wisły na Baraniej Górze, a zakończy u jej ujścia w Gdańsku. Trasa rajdu zgodnie z nazwą, wyznaczona została wzdłuż Wisły po nadwiślańskich drogach, ścieżkach, skarpach i wałach, pokazując całe jej piękno przyrodniczo-turystyczne. Ultramaraton Wisła 1200 prowadzi także przez naszą gminę.  Uczestnicy rajdu przejeżdżają  przez Dobrzyń nad Wisłą i okoliczne wioski, położone wzdłuż Wisły. Kibicując uczestnikom i dodając im wsparcia, na ulicy Szkolnej zawieszony został baner powitalny z nazwą Rajdu. Oprócz tego zawodnikom rozdawane są pamiątkowe gadżety.

Mieszkańców naszej Gminy, a szczególnie Dobrzynia nad Wisłą zapraszamy do dopingowania „rowerowych ultramaratończyków.”