Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Aktywni Dobrzyniacy 55+" przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta i Gminy, który polegał na składaniu ofert i realizacji zadań publicznych. Mając na uwadze działania na rzecz osób w wieku emerytalnym, stowarzyszenie nasze przystąpiło do realizacji zadania pt."Działanie na rzecz turystyki i krajoznawstwa wśród członków i sympatyków Stowarzyszenia" Aktywni Dobrzyniacy 55+".

Dzięki współfinansowaniu przez Gminę Dobrzyń nad Wisłą, zorganizowaliśmy 3 dniową wycieczkę do Trójmiasta w dniach 24-26.08.2021r. Wszystkie dni były zagospodarowane do maksimum. Zwiedziliśmy między innymi Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności, Kościół NMP w Gdańsku. Odbyliśmy także rejs statkiem po porcie gdyńskim, który był wielką atrakcją. Spacer po ogrodzie oliwskim, Katedra w Oliwie oraz koncert organowy na żywo, to kolejny punkt naszego programu wyjazdu do Trójmiasta. Byliśmy zachwyceni wszystkimi obiektami, które zwiedzaliśmy, dlatego też, mimo iż byliśmy już nieco zmęczeni z przyjemnością obejrzeliśmy Operę Leśną, Grand Hotel oraz zaliczyliśmy spacer  po sopockim molo.

Pobyt w wielu miejscach Trójmiasta był dla nas oprócz atrakcji, również wspaniałą lekcją historii, która wprawiła nas w zadumę i wywarła niesamowite wrażenia.

Dziękujemy za współfinansowanie naszego atrakcyjnego i wartościowego wyjazdu do Trójmiasta. Z wycieczki tej wróciliśmy nie tylko bardziej zintegrowani, ale także bogatsi o dodatkową wiedzę.

Tekst: Jadwiga Grudzińska