Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 06-07 lipca 2019 w Dobrzyniu nad Wisłą odbyła się XIII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich, zorganizowana przez Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie. Gospodarzem dwudniowych zawodów było Koło Wędkarskie nr 105 w Dobrzyniu nad Wisłą.

Dzień pierwszy Olimpiady  rozpoczął się od zawodów spławikowych w których wzięli udział zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych. Po rozpoczęciu konkursu  na brzegu co chwila pojawiała się kolejna złowiona ryba. Na koniec sędziowie dokonali ich zważenia i na podstawie wyników wyłoniono najlepszego wędkarza.

Olimpiada nie zakończyła się jednak na wędkowaniu. Dalsza część zmagań sportowych przeniosła się do Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki oraz na Stadionie Miejskim. Tam młodzi wędkarze rywalizowali ze sobą w teście sprawnościowym. Po zmaganiach typowo fizycznych, przyszedł również czas na konkurs teoretyczny, w ramach którego odbył się test wiedzy ekologicznej.Drugi dzień olimpiady to dalszy ciąg zmagań sportowych. Tym razem wędkarze przystąpili do rywalizacji  w trójboju spinningowym, który także rozegrany został na Stadionie Miejskim.

Zwieńczeniem dwudniowych zmagań młodych pasjonatów wędkarstwa  było uroczyste wręczenie medali i nagród, które zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotra Wiśniewskiego.